W dniach 08-14 lipca 2019 r. uczestnicy naszego Warsztatu wzięli udział w obozie terapeutycznym - profilaktyka uzależnień, który odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym "Kętrzyńska Przystań". Celem obozu było m.in.: szerzenie wiedzy na temat zagrożeń społecznych, prezentowanie form właściwego spędzania wolnego czasu, nabywanie umiejętności umożliwiających unikanie zagrożeń z używania środków psychoaktywnych, stymulowanie poczucia własnej odrębności i wartości u osób niepełnosprawnych, ukazanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresu, zwiększanie poczucia odpowiedzialności za własne wybory i decyzje, wzmacnianie poczucia własnej wartości, ukazanie wpływu reklamy na funkcjonowanie odbiorcy w społeczeństwie. Harmonogram obozu był bardzo ciekawy. Codziennie odbywały się warsztaty edukacyjne dla uczestników i ich rodziców/opiekunów. Zostały rozegrane mecze w siatkówce plażowej i piłce nożnej. Bardzo chętnie korzystaliśmy z dostępnego w ośrodku sprzętu, dzięki któremu odbyliśmy wycieczkę rowerową do Węgorzewa oraz Mamerek. Po Mamrach pływaliśmy rowerami wodnymi. Ogromną niespodzianką była nagroda za udział w konkursie na "Piosenkę wakacyjną". Nagrodą była przejażdżka po jeziorze motorówką. Taką atrakcję zafundował nam Pan Bohdan Kiełdanowicz, za co jesteśmy Mu ogromnie wdzięczni. W trakcie obozu zostały przeprowadzone gry i zabawy integracyjne, jak również miało miejsce spotkanie integracyjne przy ognisku. Było pieczenie kiełbasek i wspólne tańce.

 

W tym miejscu chcemy podkreślić, że nasz udział w obozie był możliwy dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy:

 

 PZU SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDACJI PZU

 

Powiat1 ZADANIE PUBLICZNE "OBÓZ TERAPEUTYCZNY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH-PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ" WSPÓŁFINANSOWANE ZE ŚRODKÓW POWIATU KĘTRZYŃSKIEGO

 

MIASTO KETRZYN ZADANIE PUBLICZNE "OBÓZ TERAPEUTYCZNY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH-PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ" REALIZOWANE ZE ŚRODKÓW FINANSOWYCH MIASTA KĘTRZYN

 

 

 galeria zdjęć

 

 

 

 

Dodatkowe informacje

wtorek, 16 lipiec 2019 00:00

Przemarsz inaugurujący Dni Kętrzyna 2019

Napisał

W dniu 05 lipca 2019 r. braliśmy udział w paradzie, która zaingurowała Dni Kętrzyna 2019. Obok nas w przemarszu brali udział mieszkańcy, artyści, sportowycy naszego miasta. Bardzo głośno swoją obecność zaakcentowali licznie przybyli motocykliści z m. in. Motomasuria Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, Klub Motocyklowy RAST Kętrzyn, MotoBracia.pl, Klub Miłośników Weteranów Rotor Olsztyn i Klub Motocykowy Wiraż z Bartoszyc. Kolorowy korowód przeszedł ulicami miasta do amfiteatru, na którego scenie burmistrz Kętrzyna dokonał symbolicznego przekazania kluczy do miasta.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

czwartek, 04 lipiec 2019 00:00

Wernisaż prac uczestników WTZ 2019

Napisał

Dnia 03 lipca 2019 roku w Warsztacie Terapii Zajęciowej odbył się Wernisaż Prac jego uczestników. Uroczystość otworzył Przewodniczący Mazurskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Kętrzynie Pan Jan Wiśniewski. Następnie Pani Kierownik powitała wszystkich gości oraz zaprosiła do czynnego udziału w wernisażu. W trakcie oglądania prac uczestników mogliśmy wysłuchać występów wokalnych uczestniczek warsztatu: Sylwii M., Sylwii S., Basi M. oraz Iwony R. W trakcie uroczystości zachęcano do wzięcia udziału w loterii fantowej. Wśród oferowanych przedmiotów można było znaleźć: biżuterię, breloczki, anioły, misy i inne wyroby ceramiczne, maskotki, obrazy oraz wyroby z drewna. Niektórym gościom zabawa ta (losowanie fantów) tak bardzo spodobała się, iż dokonywali kilkakrotnego zakupu losów, by trafić na atrakcyjny przedmiot. Dochód z loterii przeznaczony został na cele statutowe Mazurskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Kętrzynie. Pracownia gospodarstwa domowego przygotowała bufet w formie szwedzkiego stołu, na którym znalazły się ciepłe i zimne przekąski. Był również grill, na którym serwowano gorące szaszłyki, kiełbaski i inne przysmaki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, gdyż pojawiały się także dania wegetariańskie. Zaproszeni goście podczas całej uroczystości i oferowanych atrakcji zwiedzali pracownie uczestników i dokonywali zakupu ich prac. Tegoroczny Wernisaż Prac uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej dofinansowany został ze środków Miasta Kętrzyn oraz Powiatu Kętrzyńskiego. Na kolejny wernisaż zapraszamy już za rok.

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

piątek, 28 czerwiec 2019 00:00

Zajęcia integracyjne z dziećmi - czerwiec 2019

Napisał

Dnia 28 czerwca w ramach realizacji integracji społecznej odwiedziły nas dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Klucz w Kętrzynie. Pani Kierownik opowiedziała uczniom o zasadach funkcjonowania placówki, a następnie oprowadziła po pracowniach warsztatu. Odwiedzając wszystkie z nich dzieci mogły zapoznać się z twórczością naszych uczestników. Następnie każde z nich mogło wybrać pracownie, w której własnoręcznie wykona pracę. Najbardziej upodobały sobie dziewiarską, plastyczną oraz ceramiczną. Po zakończeniu pracy wszystkie dzieła dzieci mogły zabrać ze sobą do domu.

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

czwartek, 27 czerwiec 2019 00:00

PLENERIADA OLECKO 2019

Napisał

W dniu 26 czerwca pojechaliśmy o Olecka na VIII Plenerowy Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych. Nasi uczestnicy wzięli udział w trzech konkurencjach, a mianowicie w malowaniu na płótnie, wyszywaniu haftem krzyżykowym w/g przygotowanego wzoru oraz szkicu węglem i ołówkiem. Poziom tegorocznych konkurencji był bardzo wysoki, było bardzo dużo uczestników, a jury miało bardzo trudny wybór. Ostatecznie nasi uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz pamiątkowe medale. Tegoroczna pleneriada dostarczyła nam wielu pozytywnych wrażeń i emocji. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

Dnia 06.06.2019r. wzięliśmy udział w X Wojewódzkim Integracyjnym Przeglądzie Teatrów Amatorskich „W krainie baśni, mitów i legend…”, który odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kętrzynie. Zaprezentowaliśmy na scenie przedstawienie pt. „Bajka o uczuciach”. Chcieliśmy pokazać jak ważna w życiu człowieka jest miłość, o której często zapominamy w czasach ciągłej pogoni za dobrami materialnymi. Zostaliśmy nagrodzeni gromkimi brawami. Z przeglądu wróciliśmy z wyróżnieniem, które otrzymaliśmy za scenografię. Bardzo się cieszymy, ponieważ konkurencja była duża, a poziom wysoki. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

W dniach 06-07 czerwca odbył się I Integracyjny Przegląd Pieśni Żeglarskich Osób Niepełnosprawnych w Rynie. Organizatorem było Ryńskie Stowarzyszenie Integracji Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Dar Serca” Warsztat Terapii Zajęciowej w Rynie. Zaprezentowaliśmy tradycyjną muzykę szantową. Zwiedziliśmy przepiękny Zamek Ryn – miejsce, w którym bije serce Mazur, a wszechobecny duch historii sprawia, że czas staje w miejscu. Niesamowitą atrakcją był również rejs DEZETĄ po Jeziorze Ryńskim. Uczestniczyliśmy także w ognisku integracyjnym oraz dyskotece na świeżym powietrzu. Na zakończenie otrzymaliśmy statuetkę, dyplom oraz nagrody. Bardzo dziękujemy za zaproszenie. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

 

galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

piątek, 31 maj 2019 00:00

Catering...

Napisał

Dodatkowe informacje

środa, 29 maj 2019 00:00

Bitwa pod Wopławkami 2019

Napisał

Dnia 25 maja 2019r. już po raz dziewiąty czynnie uczestniczyliśmy w inscenizacji Bitwy pod Wopławkami. Starce Krzyżaków z Litwinami rozpoczęło się od napadu pogańskich wojów na wiernych, zgromadzonych przed kościołem na mszy w Karolewie. Następnie najeźdźcy przeszli z jeńcami do obozowiska na polu pod Wopławkami, paląc po drodze kilka drewnianych chat. Tam rozgromiły ich wojska zakonu krzyżackiego. Choć trochę wiało, to słonko i ciepło ogniska nas ogrzewało. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w odtworzeniu historycznej bitwy.

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

Dnia 23 maja już po raz ósmy zorganizowaliśmy Marsz Godności „Bądźmy razem” 2019. Tegoroczny Marsz współfinansowany był ze środków Powiatu Kętrzyńskiego. Chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że żadna postać niepełnosprawności nie umniejsza osobowej godności człowieka ani wartości jego życia. To sprawia, że wszelkie prawa człowieka nie mogą być przywilejem tylko osób zdrowych. Wręcz odwrotnie, ograniczone możliwości spowodowane brakiem pełnej sprawności, zobowiązują ludzi zdrowych do intensywnych wysiłków umożliwiających osobom niepełnosprawnym wykorzystanie całego ich potencjału fizycznego, psychicznego i duchowego oraz uczestniczenie w życiu społeczeństwa. Takie jest prawo tych osób i ich oczekiwanie oraz dobro, które świadczą innym, co winno stanowić życiowe wyzwanie.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Bazylice Św. Jerzego w Kętrzynie. Następnie przemaszerowaliśmy kolorowym i wesołym korowodem ulicami miasta do amfiteatru, gdzie odbyła się oficjalna i artystyczna część imprezy. Tegoroczną imprezę otworzył przewodniczący Mazurskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, Pan Jan Wiśniewski, następnie tytułem wstępu głos zabrał Zastępca Burmistrza Miasta Kętrzyn, Pan Maciej Wróbel. W części artystycznej zaprezentowali się nasi przyjaciele:

Przedszkole Integracyjne „Malinka” z Kętrzyna, Przedszkole Integracyjne „Smerfowa Kraina” z Kętrzyna, Szkoła Podstawowa nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi z Kętrzyna, Szkoła podstawowa nr 3 z Kętrzyna, Warsztat Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego, Warsztat Terapii Zajęciowej z Rynu, Warsztat Terapii Zajęciowej z Mikołajek, Warsztat Terapii Zajęciowej z Górowa Iławeckiego, Środowiskowy Dom Samopomocy z Kętrzyna, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Kętrzyna, Środowiskowy Dom Samopomocy z Reszla.

Program artystyczny zakończyliśmy naszym przedstawieniem pt. „Bajka o uczuciach”. W czasie uroczystości goście mogli posilić się pysznym bigosem oraz ciastem i innymi słodkościami, przygotowanymi przez rodziców naszych uczestników za co serdecznie im dziękujemy.

Wszystkim uczestnikom VIII Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych „Bądźmy razem” 2019 serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Dziękujemy za zaszczycenie nas obecnością:

Wicestaroście Kętrzyńskiemu, Panu Andrzejowi Lewandowskiemu,

Burmistrzowi Miasta Kętrzyn, Panu Ryszardowi Niedziółce,

Zastępcy Burmistrza Miasta Kętrzyn, Panu Maciejowi Wróblowi,

Radnym Powiatu Kętrzyńskiego,

Radnym Miasta Kętrzyn,

Dyrektorom i Kierownikom jednostek organizacyjnych podległych Powiatowi Kętrzyńskiemu,

Dyrektorom i Kierownikom jednostek organizacyjnych Miasta Kętrzyn,

Prezesom Zarządów Miejskich Spółek Prawa Handlowego,

Wójtom Gmin,

Stowarzyszeniom działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami,

Lokalnym mediom.

Dziękujemy również partnerom naszej uroczystości:

Państwowemu Funduszowi Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych,

Warmińsko-Mazurskiemu Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Centrum Edukacji w Kętrzynie,

Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie,

Powiatowemu Urzędowi Pracy w Kętrzynie,

Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kętrzynie,

Domowi Pomocy Społecznej w Kętrzynie,

Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych w Kętrzynie,

Bankowi Pocztowemu S.A. w Kętrzynie.

Było fantastycznie, wszystkim dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnym Marszu Godności już za rok.

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 1

Wczoraj 23

W ostatnim tygodniu 24

W ostatnim miesiącu 225

Wszystkich 32681

Aktualnie na stronie przebywa 26 gości

PANEL LOGOWANIA

sp 200

 

um 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3