Dnia 20 maja po raz kolejny już przyjechali do nas podopieczni z Zakładu Poprawczego w Barczewie. Tym razem z pomocą instruktorów chłopcy wykonywali obrazy z power-texu.

 

Galera zdjęć

Dodatkowe informacje

 

Dnia 16.05.2019 w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie odbył się III Turniej Osób Niepełnosprawnych w pool bilard. Na starcie zawodów stanęło 12 uczestników z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak zawodnicy podkreślali, że nie liczy się zwycięstwo, a dobra zabawa. Zwycięzcą turnieju został Władek, który w finale pokonał Kamila. III miejsce zajęli Paweł oraz Grzegorz. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i upominki, z zwycięzcy dodatkowo puchary ufundowane przez MOSiR Kętrzyn.

 

Galeria zdjęć

 

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 20 maj 2019 00:00

Szykujemy się do Bitwy pod Wopławkami...

Napisał

Dodatkowe informacje

poniedziałek, 20 maj 2019 00:00

Catering w naszym wykonaniu...

Napisał

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje

W dniu 16 maja pojechaliśmy do Mikołajek na XVII Przegląd Małych Form Teatralnych „DOCEŃ SWÓJ TALENT”. Jest to impreza, na której niepełnosprawni intelektualnie przedstawiają swoje umiejętności i talenty. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział 11 zespołów z Warsztatów Terapii Zajęciowej, także konkurencja była duża. Część artystyczna odbyła się w Centrum Kultury „Kłobuk”. W przerwach między występami grup teatralnych śpiewał zespół wokalny ze Studia Piosenki „Beciaki” z Suwałk. Po zaprezentowaniu się wszystkich zespołów zaproszeni zostaliśmy do Wioski Żeglarskiej, gdzie był grill oraz wspólna zabawa z profesjonalnym DJ-em. W przerwie dyskoteki ogłoszone zostały wyniki konkursu i rozdane nagrody. Nasz warsztat zajął trzecie miejsce, z czego jesteśmy bardzo dumni. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

Dnia 27 kwietnia odbył się w Barcianach XXXIX ULICZNY BIEG BARTÓW IM. JANA LINIEWSKIEGO. W zawodach wzięli udział: Kamil, Adam, Ula, Sylwia, Kasia, Leszek, Paweł oraz Władek. Pogoda dopisała dzięki czemu na trasie nie zabrakło energii i motywacji do biegania. Pięciu naszych uczestników otrzymało medale oraz upominki. Po zawodach naszedł czas na poczęstunek.

 

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

środa, 15 maj 2019 00:00

GIMBA 2019

Napisał

Dnia 11 maja 2019 roku w Drogoszach odbył się XVIII Wiosenny Rekreacyjny Turniej Młodzieży Niepełnosprawnej pod hasłem: „18 mieć lat to nie grzech…” GIMBA 2019 zorganizowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin Im. Ojca Pio w Barcianach. Tradycyjnie całą imprezę poprowadził Pan Jan Wiśniewski. Zaprezentowaliśmy się z przedstawieniem pt. „Kobieta przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”. Nasz występ bardzo podobał się publiczności i zostaliśmy nagrodzeni dużymi brawami. Jak co roku, nie zabrakło także emocji sportowych, które nastąpiły po części artystycznej GIMBY. Rywalizacja zeszła na drugi plan, liczyła się tylko świetna zabawa. Tradycyjnie był również pyszny poczęstunek, w tym już nasz ulubiony żurek. Dziękujemy za zaproszenie i do zobaczenia za rok.

 

Galeria zdjęć

 

Dodatkowe informacje

10 maja Burmistrz Miasta Kętrzyn Pan Ryszard Niedziółka wraz z Miejską Radą Pożytku Publicznego odwiedzili nasz Warsztat. Pani Kierownik oprowadziła gości po pracowniach oraz opowiedziała na czym polega praca każdej z nich. Wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądali prace wykonywane na co dzień przez naszych uczestników.

 

Galeria zdjęć

 

Dodatkowe informacje

środa, 15 maj 2019 00:00

KRYNICA MORSKA 2019

Napisał

W dniach 06 – 09 maja braliśmy udział w projekcie „PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO CIEBIE”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Zakwaterowani byliśmy w Hotelu „Continental” w Krynicy Morskiej. Po wypakowaniu się od razu poszliśmy zapoznać się z najbliższą okolicą oraz pospacerować po plaży. Następnego dnia, zaraz po śniadaniu odbyły się „Warsztaty z komunikacji społecznych i aktywnego poruszania się po rynku pracy”. Popołudnie spędziliśmy zwiedzając miasto, a następnie w hotelowym aquaparku, z którego mogliśmy korzystać w każdej wolnej chwili. Były zjeżdżalnie, baseny, kompleksy saun oraz łaźnia turecka. Wszyscy byli zachwyceni. Następnego dnia odbyły się „Zajęcia grupowe z brokerem zawodowym”. Po południu pojechaliśmy do Minizoo w Jantarze. Niesamowitym przeżyciem dla uczestników była możliwość osobistego nakarmienia zwierzaków marchewką. Następnie odwiedziliśmy Muzeum i Galerię Bursztynowa Komnata w Stegnie. Zgromadzone eksponaty zrobiły na nas ogromne wrażenie. Zobaczyliśmy kolekcję unikatowych brył bursztynu bałtyckiego oraz uwięzionych w nich owadów i roślin, drzewo ociekające bursztynem, a także mogliśmy posłuchać historii o Bursztynowej Komnacie. Czas upłynął nam bardzo szybko, a pogoda sprzyjała spacerom nad morzem, z których korzystaliśmy w wolnych chwilach. W drodze powrotnej pojechaliśmy jeszcze do Malborka by zwiedzić Zamek wzniesiony przez Krzyżaków. Zrobił on na nas niesamowite wrażenie swoją wielkością oraz gotycką architekturą. Mieliśmy przewodnika, który przekazał nam bardzo ciekawe informacje dotyczące zamku oraz potęgi Zakonu Krzyżackiego. Zgromadzone eksponaty muzealne oraz ciekawostki opowiadane przez przewodnika przeniosły nas do innych czasów. Była to cenna lekcja historii, którą z pewnością zapamiętamy. Cały wyjazd niesamowicie nam się podobał, a czas zdecydowanie upłynął za szybko.

Galeria zdjęć

Dodatkowe informacje

Odwiedziło stronę:

Dzisiaj 17

Wczoraj 21

W ostatnim tygodniu 69

W ostatnim miesiącu 436

Wszystkich 30874

Aktualnie na stronie przebywa 56 gości

PANEL LOGOWANIA

sp 200

 

um 200

 

pfron 200

 

pcpr 200

 

logo new 3