foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warsztat Terapii Zajęciowej

 

 

 

 

 

 

 

GALERIA

 

 

4 GRUDNIA, OBCHODZILIŚMY W KINIE ,,GWIAZDA'' MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI 2023 .

GOŚCILIŚMY WŁADZE NASZEGO POWIATU, MIASTA KĘTRZYN ORAZ DYREKTORA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO ODDZIAŁU PFRON PANA MATEUSZA SZKARADZIŃSKIEGO.

GALĘ UŚWIETNIŁY WYSTĘPY NASZYCH ZAPRZYJAŹNIONYCH JEDNOSTEK:  PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE ,,AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA", MIEJSKIE PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE ,,MALINKA", ŚRODOWISKOWY DOM SAMOPOMOCY W KĘTRZYNIE, SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO- WYCHOWAWCZY W KĘTRZYNIE ORAZ SZKOŁA PODSTAWOWA NR 5 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI IM. MACIEJA KALENKIEWICZA ,,KOTWICZA" W KĘTRZYNIE- WSZYSTKIM ARTYSTOM I ICH OPIEKUNOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

DZIĘKUJEMY PANU JANOWI MELA ORAZ PANU MACIEJOWI LEPIATO ZA FILMOWĄ WERSJĘ WIZYTY NA OWYM WYDARZENIU- ZA DOBRE SŁOWO, PODZIELENIE SIĘ SWOJĄ HISTORIĄ I DOŚWIADCZENIAMI.

TO BYŁ PIĘKNY DZIEŃ, W KTÓRYM UHONOROWALIŚMY SZCZEGÓLNE OSOBY STATUETKAMI ,,ANIOŁA DOBREGO SERCA', ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI.

DZIĘKUJEMY RÓWNIEŻ ZA WSPÓŁORGANIZACJĘ TEGO WYDARZENIA KĘTRZYŃSKIEMU CENTRUM KULTURY.

 

MDON 2023 WSPÓŁFINANSOWANY BYŁ ZE ŚRODKÓW POWIATU KĘTRZYŃSKIEGO ORAZ MIASTA KĘTRZYN.

PATRONAT MEDIALNY: TYGODNIK KĘTRZYŃSKI.

 

Dodatkowe informacje

czwartek, 30 listopad 2023 12:25

Świąteczna zbiórka żywności 2023

Napisał

 

W dniach 24-25 listopada 2023 uczestniczyliśmy w świątecznej zbiórce żywność pod hasłem ,,Święta godne a nie głodne”, organizowaną przez Federację Polskich Banków Żywności. Zbieraliśmy artykuły spożywcze. Dziękujemy za przekazane przez Państwa dary, dobre słowo i każdy uśmiech!

 

Niech dobro wraca:)

Dodatkowe informacje

 Uczestniczymy także w praktykach zewnnętrznych w Zakładzie Produkcji Szkła - ,,Doroszko" Dbamy o porządek, o schludny wygląd Konsulatu, pomagamy również w sprawach technicznych jak składanie kartonów, pakowanie bombek.Najwięcej satysfakcji sprawia nam przede wszystkim uczestnictwo w zajęciach- a właściwie pomoc przy ich organizacji - składamy bombki, pomagamy w dekoracji i pakowaniu. Rrozwijamy kratywność, uczymy się dokładnosci, cierpliwści i wytrwałości w działaniu.Każdego dnia uczymy się czegoś nowego. Powoli  przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia .
 

Dodatkowe informacje

wtorek, 14 listopad 2023 09:22

11 LISTOPADA – DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 2023

Napisał

11 listopada obchodziliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości- to bardzo ważny dzień w życiu każdego Polaka!
Z tej okazji, na Stadionie Miejskim w Kętrzynie odbyły się Kętrzyńskie Biegi – Trójka Niepodległości, w których wzięliśmy udział.
Uczciliśmy ten dzień na sportowo. Było wielu uczestników biegów, a wśród nich My -uczestnicy Warsztatu.
To była wspaniała sportowa rywalizacja. Otrzymaliśmy piękne medale i nagrody, za które bardzo dziękujemy!

 

Dodatkowe informacje

wtorek, 14 listopad 2023 09:20

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2023

Napisał

10 listopada 2023 roku nieco później niż zwykle, obchodziliśmy w Warsztacie Dzień Edukacji Narodowej.
Po powitaniu wszystkich, uczestnicy złożyli pracownikom życzenia oraz zaprezentowali krótkie wierszyki napisane przez siebie o każdym terapeucie i pracowniku Warsztatu. Było wiele śmiechu. Następnie przyszedł czas na konkurs: ,, KTO TO JEST? Zadaniem instruktorów było odgadnięcie kto znajduje się na portretach narysowanych przez uczestników. To była świetna zabawa. Podczas występu artystycznego, zaśpiewaliśmy piosenkę z repertuaru Anny Jantar pt. ,, Radość najpiękniejszych lat”.
Wręczyliśmy drobne upominki, a na koniec zaprezentowaliśmy film, w którym uczestnicy wypowiadali się na temat Warsztatu i pracowników. Przy wspólnym stole zasiedliśmy do poczęstunku, przygotowanego przez pracownię gospodarstwa domowego.
To był dzień pełen radości i wzruszeń!

Kochani jeszcze raz życzymy wam dużo zdrowia i radości!
Niech uśmiech na waszych twarzach zawsze gości.

Dodatkowe informacje

wtorek, 07 listopad 2023 08:19

Kartki bożonarodzeniowe 2023

Napisał

Przedstawiamy Państwu wzory kartek bożonarodzeniowych, które można nabyć w naszym warsztacie wspierając proces terapeutyczny uczestników Warsztatu. Cena Kartki to 4 zł z życzeniami zł, koperta w pakiecie. Kartki można kupić w siedzibie Warsztatu przy ul. Budowlanej lub kontaktując się z nami przez fb.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064772076107

Cały dochód przeznaczony jest dla osób na integrację podopiecznych WTZ KĘTRZYN.

Dodatkowe informacje

piątek, 03 listopad 2023 11:01

Turnus rehabilitacyjny- ZAKOPANE 2023

Napisał

W dniach 14.10.-28.10.2023 wzięliśmy udział w turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Wypoczynkowym ,, Zakopiec ” w Zakopanem.
Zabiegi z jakich korzystaliśmy to: elektroterapia DD, magnetoterapia, światło bioptrom, wirówka kończyn górnych, wirówka kończyn dolnych, Ceragen łóżko masujące, fotele masujące, elektroterapia TENS, lampa sollux, ćwiczenia ruchowe, ćwiczenia oddechowe.
Swój pobyt w Zakopanem rozpoczęliśmy spacerem po pięknych Krupówkach- jesień tutaj jest magiczna!
Jednym z pierwszych miejsc jakie odwiedziliśmy był ,,Myszogród’’ -miniaturowy świat 1000 myszek z całego świata.
Poznaliśmy oscypkową historię, sposób wyrobu i smak świeżego sera bundza i oscypka. W role górali wcielili się: Sylwia i Krzysztof. Gosia i Mateusz wcielili się w rolę górali, aby przyrządzić własnoręcznie masło – było pyszne.
Podczas zajęć artystycznych przygotowaliśmy przeróżne odlewy gipsowe, które po wyschnięciu pięknie pomalowaliśmy.
Podczas pobytu w Zakopanem dużo zwiedzaliśmy i zdobywaliśmy szczyty m in. Nosal, Sarnią Skałę i Wielki Kopieniec. Widoki były niesamowite!
Odwiedziliśmy także skocznię narciarską, na której regularnie odbywają się międzynarodowe zawody w skokach narciarskich– Wielką Krokiew.
Gdy Halny wiał mocno wybraliśmy się do Parku Iluzji w Zakopanem niesamowite przeżycie- figury wyglądały jak żywe.
Nie mogło nas zabraknąć w Największej Papugarni Egzotycznej. Papugi to bardzo mądre i zadziorne ptaki. Było fantastycznie i kolorowo.
Wieczorami organizowane były zajęcia dodatkowe- malowanie na szkle, gra w Bingo, warsztaty z pielęgnacji twarzy oraz wieczorki taneczne. Najlepszą rozrywką w jakiej mieliśmy okazję wziąć udział, był koncert na żywo kapeli góralskiej.
Na Gubałówkę wjechaliśmy nowoczesną kolejką, gdzie widoki nas zachwyciły. Kolejnym punktem widokowym była dolina Antałówka.
Pogoda nam sprzyjała więc zwiedziliśmy najstarszą część Zakopanego – ulicę Kościeliska. Obejrzeliśmy mały drewniany kościółek ( najstarszy kościół w Zakopanem) zwanym Starym Kościołem oraz kaplicę Gąsieniców. Odwiedziliśmy także Cmentarz Zasłużonych, pochowani tam sa m. in Kazimierz Przerwa–Tetmajer, Kornel Makuszyński, olimpijczyk- Stanisław Marusarz.
Nieopodal znajduje się urokliwe Muzeum Willa Atma – Muzeum Karola Szymanowskiego, naszego wybitnego kompozytora.
Wspaniałą atrakcją była wycieczka na Słowację, gdzie zwiedziliśmy trzykondygnacyjny zamek w Orawie- weszliśmy na sam szczyt!
Z pięknymi pamiątkami i wspaniałymi pamiątkami wróciliśmy do Kętrzyna.

Dodatkowe informacje

asze reprezentantki- Ewa oraz Gosia spisały się na medal .
Poniżej w komentarzach zapraszamy do obejrzenia Ich występów.
Dziękujemy organizatorom za super atmosferę, dyplom oraz upominki .

Dodatkowe informacje

20 października wzieliśmy udział wXVII PRZEGLĄDZIE MAŁYCH FORM TEATRALNYCH OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI

 - GOŁDAP 2023. 

Dziękujemy za świetną organizację i przemiłą atmosferę!

Wszystkim grupom teatralnym gratulujemy twórczości i pomysłów, było pięknie. )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
+8
 
 
https://static.xx.fbcdn.net/rsrc.php/v3/yk/r/gaMCC3Jij3I.png"); background-position: 0px -318px; background-size: auto; width: 20px; height: 20px; background-repeat: no-repeat; display: inline-block;" data-visualcompletion="css-img">

 

Dodatkowe informacje

Jeżeli szukacie sportowych (i nie tylko) wzorów do naśladowania, to na pewno znajdziecie je w Rynie, Górowie Iławeckim, Fromborku, Żelaznej Górze, Węgorzewie, Olecku, Biskupcu, Ełku, Wronkach, Reszlu, Olsztynie, Olszewie Węgorzewskim, Lidzbarku Warmińskim oraz w Kętrzynie.
To dzięki Wam, drodzy sportowcy, dzięki Waszej woli walki i zdrowej rywalizacji, kolejna edycja naszego wydarzenia sportowego powiodła się.
Dziękujemy Wam za Waszą obecność, było nas ponad 300 osób, więc to świadczy o tym, że dobrze się u Nas czujecie.
Gratulujemy Wszystkim Zawodnikom rezultatów, medali oraz pucharów.
Dziękujemy za obecność włodarzom naszego Miasta Kętrzyn oraz Powiatu Kętrzyńskiego :
Ryszardowi Henrykowi Niedziółce , Michałowi Kochanowskiemu , Urszuli Baranieckiej, Dorocie Siwickiej, Oldze Wanago, Piotrowi Soćko, Janowi Nowak, a także Dyrektorowi PFRON Oddział Warmińsko - Mazurski - Mateuszowi Szkaradzińskiemu, Krzysztofowi Krupienik, WAMA COOP Stowarzyszenie oraz pozostałym Szanownym gościom.
Dziękujemy Panu Miłosz Lenart oraz Panu Tadeuszowi Snopkowi za niezmienną chęć dzielenia się z Nami swoją pasją do sportu.
Dziękujemy Rodzicom naszych Uczestników za pomoc w organizacji Paraolimpiady.
Oczywiście wielkie słowa uznania i podziękowania dla naszych wspaniałych i niezastąpionych Wolontariuszy.
I Liceum Ogólnokształcące im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie
Zespół Szkół im. Marii Curie
Szkoła Podstawowa w Srokowie
Szkoła Podstawowa w Barcianach
Szkoła Podstawowa w Reszlu .
Jesteście dla Nas zawsze WIELKIM wsparciem, dziękujemy Wam z całego serca.
Specjalne podziękowania przesyłamy również dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury za obłędny pokaz Waszych umiejętności.
Dziękujemy za świetną współpracę Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Kętrzynie.
Współfinansowane ze środków:
Miasto Kętrzyn
Powiat Kętrzyński
Województwo Warmińsko Mazurskie.

Do zobaczenia za rok na X Paraolimpiadzie Osób z Niepełnosprawnościami ,,SPORT TO SIŁA, TO JEST MOC. RAZEM BĄDŹMY WIĘC CO ROK."

Dodatkowe informacje

Klauzula informacyjna

 

5312346
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Od początku
177
7102
11261
5279572
17271
166542
5312346

Twoje IP: 44.197.101.251
2023-12-07 03:48

2023 Copyright Warsztat Terapii Zajęciowej Rights Reserved