foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warsztat Terapii Zajęciowej

 

 

 

 

 

 

 

Administrator

Administrator

W dniach 05-11 lipca 2021 r. uczestnicy naszego Warsztatu wzięli udział w Obozie Terapeutycznym Osób Niepełnosprawnych - profilaktyka uzależnień, który odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym "Kętrzyńska Przystań" w Przystani. Obóz miał charakter edukacyjno-integracyjny. Celem obozu było m.in.: szerzenie wiedzy na temat zagrożeń społecznych, prezentowanie form właściwego spędzania wolnego czasu, nabywanie umiejętności umożliwiających unikanie zagrożeń z używania środków psychoaktywnych, stymulowanie poczucia własnej odrębności i wartości u osób niepełnosprawnych, ukazanie sposobów radzenia sobie w sytuacjach stresu, zwiększanie poczucia odpowiedzialności za własne wybory i decyzje, wzmacnianie poczucia własnej wartości, ukazanie wpływu reklamy na funkcjonowanie odbiorcy w społeczeństwie. Codziennie odbywały się warsztaty edukacyjne dla uczestników obejmujące zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień. Zajęcia były przeprowadzone przez psychologa. Harmonogram obozu był bardzo ciekawy. Każdy poranek rozpoczynał się gimnastyka na świeżym powietrzu. Bardzo chętnie korzystaliśmy z dostępnego w ośrodku sprzętu, dzięki któremu odbyliśmy wycieczki rowerowe do Węgorzewa oraz Trygortu. Po jeziorze pływaliśmy łódkami, rowerami wodnymi oraz kajakami. Panowie Ryszard oraz Michał zabrali uczestników obozu na rejs po Mamrach łodziami motorowymi. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że Panowie poświęcili dla nas swój czas. Dla odważnych i wytrwałych została zorganizowana piesza wyprawa do miejscowości Węgielsztyn. W trakcie obozu zostały przeprowadzone gry i zabawy integracyjne, jak również miało miejsce spotkanie integracyjne przy ognisku z pieczeniem kiełbasek i wspólnym śpiewaniem i tańczeniem. Tradycyjnie świętowaliśmy  urodziny uczestników. Zostały rozegrane mecze w siatkówce plażowej i piłce nożnej. Odbywały się również zajęcia z tańca hip hop, do których dołączyli się koloniści z Krakowa. 

 

Galeria zdjęć.

 

Obóz był finansowany ze środków otrzymanych z:

Powiatu Kętrzyńskiego

starostwo

 

Miasta Kętrzyn 

MIASTO KETRZYN

 

Fundacji PZU

logo fundacja pzu pion rgb

 

galeriaGaleria

piątek, 02 lipiec 2021 07:09

Wernisaż Prac Osób Niepełnosprawnych

30 czerwca 2021 r. odbył się w naszym Warsztacie Wernisaż Prac Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość zorganizowaliśmy z pomocą dofinansowania ze środków Miasta Kętrzyn i Powiatu Kętrzyńskiego. Swoją osobą, zaszczycili nas Starosta Kętrzyński – Pan Michał Kochanowski, Radni Miasta i Powiatu Kętrzyn, Pani Dorota Siwicka – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie, uczestnicy, rodzice i rodziny.

Tegoroczny wernisaż nawiązywał także do obchodów 25-lecia istnienia naszego Warsztatu. Tego dnia zaprezentowaliśmy nasz wideoklip, który przedstawiał momenty z życia warsztatu, naszą codzienność. Przy realizacji tego dzieła niezawodni okazali się: Piotr Stanulewicz - słowa i wokal, Tomasz Kolenda – muzyka, kamera i montaż – Paweł Kukuć, światła i asysta – Przemysław Koch, realizacja dźwięku - Sławomir Szuszczewicz. Aktorami byliśmy My :) uczestnicy WTZ.

Podczas wernisażu nasi goście mogli podziwiać prace w wykonaniu naszych uczestników, mogli obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą 25 lat działalności warsztatu (wróciły wspomnienia :) ), mogli także obejrzeć i zobaczyć wszystkie podziękowania jakie dostaliśmy, za które z całego serca dziękujemy. Goście mieli też okazję wziąć udział w naszej Loterii, gdzie cały dochód został przeznaczony na integrację uczestników WTZ.

Pracownia Gospodarstwa Domowego wykazała się, serwując wszystkim obecnym przepyszny poczęstunek.

 

To był bardzo miły dzień gdzie w otoczeniu naszych prac można było w serdecznej atmosferze  porozmawiać, podzielić się wrażeniami, zwyczajnie spędzić ze sobą czas :)

 

Bardzo dziękujemy za to, że byliście razem z nami :)

 

 

Wernisaż Prac Osób Niepełnosprawnych był współfinansowany ze środków otrzymanych od:

 

Powiatu Kętrzyńskiego

Powiat1

 

Miasta Kętrzyn

MIASTO KETRZYN

Galeria

 

 W dniach na-27 zerwca 2021 roku byliśmy na XVIII Festiwal Sportów Wodnych Osób Niepełnosprawnych Sasanka orazDz "W rejs" (Memoriał Eugeniusza Wilczyńskiego)

Nie mogło nas tam zabraknąć ?
Weekend był niesamowity!
Tyle wrażeń, zdobywanie nowych umiejętności, zabawy i ekscytacji ❤️
Jesteśmy dumni ??????
Strona 1 z 147

Klauzula informacyjna

 

2316369
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Od początku
1574
1760
8465
2283284
111759
159950
2316369

Twoje IP: 3.236.84.188
2021-07-28 20:35

2021 Copyright Warsztat Terapii Zajęciowej Rights Reserved