foto1
foto1
foto1
foto1
foto1

Warsztat Terapii Zajęciowej

 

 

 

 

 

 

 

Administrator

Administrator

W dniu 14 września 2017 r. odbyła się III Paraolimpiada Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Sport to siła, to jest moc. Razem bądźmy więc co rok" zorganizowana przez nasz WTZ. Głównym celem przedsięwzięcia była szeroko pojęta integracja oraz promowanie i upowszechnianie sportu wśród osób niepełnosprawnych. Ważnym również celem była rehabilitacja społeczna osób niepełnosprawnych, nauka pokonywania własnych trudności, sportowa rywalizacja, przeżywanie radości z osiągnięć sportowych, nauka zdrowej rywalizacji i wzajemnej pomocy. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach przystosowanych do stopnia ich niepełnosprawności. Były to między innymi konkurencje: bieg na 60 metrów, wyścig na wózkach, rzuty piłką lekarską i piłką palantową, rzuty osobiste do kosza, rzuty woreczkiem do obręczy, warcaby, slalom oraz przeciąganie liny i zbijanie balona. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji kilkunastu drużyn, następnie nasi uczestnicy wnieśli flagę Paraolimpiady i umieścili ją na maszcie. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Kętrzyn, Pan Krzysztof Hećman. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowych obejrzeliśmy pokaz umiejętności sportowych klubu jazdy na rolkach "Blue Bear". W trakcie rywalizacji sportowych posłuchać można było znanych nam wszystkim piosenek w mistrzowskim wykonaniu Tomka Pyrzaka oraz skosztować wspaniałych wypieków, które przygotowała pracownia gospodarstwa domowego. Paraolimpiada zakończyła się wręczeniem pucharów i medali.
W ramach realizacji projektu "Obóz terapeutyczny dla osób niepełnosprawnych, Profilaktyka uzależnień", po zakończeniu zawodów i obiedzie, wszyscy uczestnicy Paraolimpiady zaproszeni zostali do Kętrzyńskiej Przystani gdzie odbył się mecz siatki plażowej instruktorów przybyłych jednostek oraz chętnych uczestników oraz dyskoteka prowadzona przez zaprzyjaźnionego dyskdżokeja. Następnego dnia wszyscy uczestniczyliśmy w warsztatach z Panią psycholog na temat uzależnień. Dwa dni szybko minęły, pozostawiły dużo wrażeń, emocji i zawartych nowych przyjaźni. Bardzo dziękujemy uczestnikom Paraolimpiady, opiekunom, Pani dyrektor PCPR Dorocie Siwickiej, Pani Dyrektor MOSiR Kętrzyn Anecie Jańczuk, Panu Krzysztofowi Krupiennikowi, a w szczególności Burmistrzowi Miasta Kętrzyn, Panu Krzysztofowi Hećmanowi, który jest naszym przyjacielem od 21 lat.

 

galeria zdjęć

czwartek, 05 październik 2017 00:00

Spartakiada w Grudziądzu

7 września tego roku uczestniczyliśmy w Spartakiadzie osób niepełnosprawnych w Grudziądzu . Rywalizowaliśmy z drużynami z różnych miast w konkurencjach takich jak m. in. Bieg na 60 metrów, rzut piłką lekarską, rzut do celu. Za sportową walkę i udział w zawodach otrzymaliśmy wyróżnienie.
Dziękujemy za zaproszenie na spartakiadę a sportowcom gratulujemy sukcesów.

 

galeria zdjęć

czwartek, 05 październik 2017 00:00

Narodowe Czytanie Wesela 2017

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Podczas następnych edycji czytano: dzieła Aleksandra Fredry, Trylogię Henryka Sienkiewicza oraz Lalkę Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

W 2017 roku narodowe czytanie objęło. „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego, dramat w trzech aktach. W Kętrzynie przybrało specyficzny charakter, charakter noszący symptomy prawdziwego wesela. Wszystko to zaś za sprawą organizatorów, czyli pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej, którzy poszli o krok dalej- zorganizowali czytanie wybranych scen w aranżacji weselnej. Przy melodyjnych przyśpiewkach zagranych przez Zbigniewa Nowaka oraz Romana Buniowskiego, „obficie" jak przystało na wesele zastawionych stołach i dekoracjach weselnych wykonanych przez członkinie ze Stowarzyszenia Kulturalnego „Konik Mazurski" czytanie po kętrzyńsku wypadło nie tylko znakomicie ale było także ogromnym zaskoczeniem dla przypadkowych gości, zwłaszcza grupy byłych policjantów niemieckich zrzeszonych w IPA (International Police Association – Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) przebywających z wizytą u polskich odpowiedników w Kętrzynie.

Przed tak międzynarodowym towarzystwem, po odczytaniu listu Prezydenta RP przez dyrektora biblioteki, swoje umiejętności aktorskie i tekst „Wesela" Stanisława Wyspiańskiego przebrani w ludowe stroje z Kętrzyńskiego Centrum Kultury zaprezentowali: Helena Szymkiewicz, Małgorzata Margas, Roman Świtaj, ks. Kazimierz Żuchowski, Arkadiusz Książek, Witold Gagacki oraz prowadząca – Krystyna Guba. Spektakl ten spotkał się z bardzo serdecznym przyjęciem przez obecnych na sali, co wyrazili między innymi gromkimi brawami.

 

Źródło: 

 

http://www.nmketrzyn.pl/2017/09/narodowe-czytanie-2017-wesele-stanislawa-wyspianskiego-po-ketrzynsku/leria 

 

galeria zdjęć

Klauzula informacyjna

 

10095964
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzednim tygodniu
W tym miesiącu
W ostatnim miesiącu
Od początku
2618
5584
18851
10037324
57028
100521
10095964

Twoje IP: 18.97.9.171
2026-06-09 15:29

2026 Copyright Warsztat Terapii Zajęciowej Rights Reserved